Breakout
01 Jan 1970 |

Polish DJ

Polish DJ

Hi, my name is Adrian Zamojski and I am a Professional Polish DJ that currently lives in Cardiff, Wales.

I was born in Krakow Poland, during the 1980’s before moving to Switzerland and finally arriving in the UK.

My passion to become a Professional Polish DJ was very clear from my younger days, I would love listening to all types of music Polish and English. I was also a very keen footballer but a injury during my teenage years sadly meant I could no longer play at the level that would be required for a Professional.

Another hobby of mine was to cook and whilst I couldn’t play football professionally I knew I had other career options.

Whilst it was still my dream to become a Polish DJ I knew I had to find alternative work so I joined a 5* hotel in Krakow as a Sous Chef eventually working up to the title of Head Chef.

They say fate works in mysterious ways and in this case its true. As from this job I met the local Hotel DJ that would typically cover any Weddings or Occasions the Hotel had. Whilst at this point all my DJ experience had been in clubs and shows and the experience I gained working with him was very valuable.

My family eventually moved to Switzerland and I to followed, again finding work in a Premier Swiss hotel. Using my best french I approached one of the Hotel DJs but sadly the Polish community in Switzerland was not big enough for me to find regular DJ work.

I then set off to the UK and ended up in Cardiff in 2012 joining friends. Cardiff has a much larger Polish community and through this community I was put in touch with Temptasians  a local Entertainment company.

I would travel with the Temptasians team across various shows in the UK gaining experience and improving my English at the same time.

I am now a full-time Polski DJ something I have always dreamed of since seeing my idol DJ Tiesto live at a concert in Poland.

I have been a DJ at various Polish occasions across Cardiff, Bristol, Newport, London, Manchester, Birmingham, Southampton, Leeds, Nottingham, Leicester and Glasgow.

I am available for any Polish occasions across Wales, England and Scotland such as

  • Weddings
  • Birthdays
  • Engagements
  • Anniversaries
  • Club Events
  • Corporate events

Polish Wedding DJ

I have a huge music library of Polish and English chart music, I speak English fluently and can engage with a British crowd as well as Polish.

If you wish to book me please contact Temptasians on 07970712266 / 02920190037 or alternatively use the contact form and they will be in touch shortly.

If you wish to speak to me directly that is not a problem as they will pass me the relevant information. I can meet you in person or we can communicate via Skype, Email or Phone.

My prices are very reasonable and I will work to your budget when possible.

For now I wish you well and hope to hear from you soon.

Adrian Zamojski

Cześć wszystkim, mam na imię Adrian Zamojski i jestem profesjonalnym Dj z Polski który aktualnie mieszka w Cardiff. Urodziłem się w 86-roku w Polsce w mieście Kraków ,gdy już byłem pełnoletni wyjechałem do Szwajcarii a później trafiłem tutaj na wyspy.

Dj’stwo zawsze było i jest moją pasją od dzieciństwa interesuje się muzyka współczesna ,elektroniczną i wedle uroczystości jaka ma się wydarzyć Polska lub Angielska

W moim życiu uwielbiałem grać w piłkę nożną tylko przez moja kontuzję oraz późniejszą operację, musiałem zakończyć karierę. Następne moje hobby to było kucharstwo które zastąpiło mi grę w piłkę.

Zawsze marzyłem żeby zostać profesjonalnym Dj ale z tego nie mogłem się utrzymać, dlatego też musiałem zacząć pracę jako kucharz w hotelach w Polsce oraz w Szwajcarii, gdzie mieszka moja rodzina

Po tym czasie pracy w hotelach poznałem tutejszego Dj’a który grywa na różnych przyjęciach okolicznościowych jak wesela , urodziny, chrzciny, panieńskie, kawalerskie i rocznice ślubne ,ten człowiek dużo nauczył mnie i dal wszelkich nauczek jak dobrze rozbawić towarzystwo. W Szwajcarii nie miałem okazji w pełni zaprezentować się jako DJ.

W 2012roku przeprowadziłem się do Cradiff tutaj okazało się że natrafiłem na firmę TEMPTASIAN która potrzebowała polskiego Dj i tak obecnie razem współpracujemy, posiadamy transport by dotrzeć w każde okolice UK zdobywając nowe doświadczenia grając u państwa. Zawsze było to moje marzenie pamiętam teraz sobie jak oglądałem Kiedyś na żywo koncert Tiesto i myślałem może kiedyś tez zagram sobie gdzieś i marzenie się spełniły.

W mojej karierze DJskiej grałem na weselach w miastach jak Bristol, Newport, London, Menchester, Brimingham, Southanton, Leeds, Nottingham, Leicester i Glasgow. Jestem dostępnym Dj do różnych przyjęć takie jak.

WESELA

URODZINY

CHRZCINY

PANIENSKIE

KAWALERSKIE

KLUBOWE

IMPREZY

ROCZNICE

SLUBNE

W mojej kolekcji muzycznej mam dużo polskich i zagranicznych piosenek. mój język angielski jest komunikatywny. Jeżeli macie ochotę zabukować mnie akurat na waszego Daj proszę o kontakt pod nr.07970712266 lub 02920190037,lub formułka na dole proszę uzupełnij.

Zawsze jest możliwość kontaktu bezpośrednio ze mną nie ma problemu tylko wystarczy zapytać w biurze o namiar. do mnie powinni dać mój skype lub numer telefonu. Moja cena jest dostępna dla każdej kieszeni. Mam nadzieje ze do usłyszenia i zobaczenia w krotce.

polish dj